Pekařské řemeslo

Větrný mlýn stojí na kopci nad Hodslavicemi v moravském Podbeskydí. Dnes slouží k rekreačním účelům a je připomínkou toho, jak bylo řemeslo blízkou součástí života lidí. Bez mlynářství by nebyla základní potravina - chleba. 

Tak jako jsme větrnému mlýnu v našem úvodním videu vrátili lopatky a roztočily je, tak podobně bychom rádi oživili pekařské řemeslo a vrátili ho zpět k lidem.


Možná nebudete péct po zbytek života. Možná vám to naopak zavoní natolik, že už se bez vůně čerstvě upečeného chleba po zbytek života neobejdete… Vcelku jsou obě varianty skvělé, protože nejdůležitější na tom všem bude, že to, co upečete, začnete vnímat jako dar.

Pečení je transformační :-)

Poznáte chuť chleba a pečiva upečeného z kvalitních základních surovin. Podpoříte regeneraci vlastních chuťových buněk a normální pekaře. Pekařství si začnete vybírat podle toho, kde všude vám přestane chutnat. 

Vyzkoušíte si práci, kterou je potřeba vynaložit k tomu, abyste se dobře najedli. Proto za dobrý chléb a pečivo budete ochotni zaplatit jeho pravou cenu. Paradoxně ušetříte, protože jídlo nebudete vyhazovat, a jsme zpátky v kruhu - podpoříte normální pekaře.

Podpoříte lokální ekonomiku a ochráníte životní prostředí.  

Zvednete si sebevědomí a budete šťastnější a normálnější :-)

Proč tolik lpíme na řemesle? Není to spíš brzda pro zlepšováky?

Řemeslo je po staletí budovaný a ověřený způsob jak dělat některou činnost nejlépe a nejefektivněji. Je to jako hra na hudební nástroj. Dokud ho neovládneš, nic pořádného nevyplodíš. Ne nadarmo se do improvizací (hraní bez not a pečení bez receptury) pouštějí jen borci. 


Pekárna a čerstvě upečené bochínky chleba

Zaregistrujte se k odběru newsletteru!

Tato webová stránka používá cookies

Můžeme pracovat s cookies, abychom věděli, jak to na našem webu žije? Více zde